Zespół ekspertów
Anita Moćko
Neurologopeda, pedagog specjalny, terapeuta wczesnej interwencji. Od 2011 r. prowadzę Gabinet Logopedyczny i Wczesnej Interwencji w Iławie (woj. warmińsko-mazurskie). Jednocześnie przez wiele lat pracowałam w szkole specjalnej, w szkole publicznej oraz w przedszkolu i poradni. Pracuję z dziećmi z zaburzeniami mowy m.in z dyslalią, spektrum autyzmu, opóźnionym rozwojem mowy (ORM), Zespołem Downa, afazją, apraksją, a także z dorosłymi dotkniętymi afazją. Pomogłam setkom pacjentów w moim gabinecie. Logopedia jest stale rozwijającą się dziedziną, dlatego jej uprawianie wymaga ciągłego poszerzania wiedzy. Z przyjemnością podnoszę swoje kompetencje na szkoleniach, kursach i warsztatach, aby być jeszcze lepszym w swojej pracy.
Iza Wawrzyńczyk
Logopeda, pedagog specjalny. Od 24 lat pracuję w szkole specjalnej, gdzie uczę prawidłowej wymowy dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu upośledzenia. Lubię prowadzić terapię wspierającą dzieci z ORM, dyslalalią, afazją oraz zespołami genetycznymi. W zawodzie logopedy stale staję przed nowymi wyzwaniami, które mobilizują mnie do poszukiwania nowych rozwiązań. Patrzę na dziecko i dostrzegam jego możliwości oraz zainteresowania, za którymi staram się podążać, by wyznaczyć, jak najlepszą ścieżkę rozwoju moim podopiecznym.
Aneta Kostyk
Magister edukacji z kształceniem integracyjnym, logopeda, pedagog specjalny, terapeuta ręki. Pracuję w przedszkolu terapeutycznym z dziećmi w spektrum autyzmu. Wielu moich podopiecznych ma całościowe zaburzenia rozwoju, ORM, dyslalię. Uczę prawidłowej artykulacji oraz samodzielności motorycznej – tj. trzymania przedmiotów, koordynacji ruchów. Podnoszę kwalifikacje, aby jak najlepiej wypełniać swoje obowiązki, które przynoszą mi dużo radości.
Milena Żurawska
Neurologopeda, Oligofrenopedagog, magister Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.
Od dekady pracuję z osobami z niepełnosprawnością. Początkowo w Przedszkolu Specjalnym, gdzie mogłam wspierać kompetencje komunikacyjne wychowanków ze spectrum autyzmu, z Zespołem Downa, Mózgowym Porażeniem Dziecięcym oraz z niepełnosprawnością intelektualną w różnym stopniu.
Aktualnie wspieram w rozwoju komunikacji dzieci oraz młodzież w Ośrodku Specjalnym. Podczas zajęć rewalidacyjnych i zajęć w zakresie WWRD spotykam dzieci m.in. z wieloma wadami wymowy, dyslalią czy opóźnionym rozwojem mowy.
Ze względu na dynamiczny rozwój dziedziny nauki jaką jest logopedia, stale podnoszę swoje kwalifikacje, biorąc udział w wielu kursach i szkoleniach.
Praca z dziećmi to moja pasja, która sprawia mi wiele radości.